Targi & Wydarzenia

Polak pierwszym wicemistrzem rynku Baltic Sea Market w Regionalnym Finale The Drivers’ Fuel Challenge 2016

29/08/2016 15:59:51
ECI - 29/08/2016 15:59:51 - autorstwa
Targi & Wydarzenia

Konkurs The Drivers' Fuel Challenge odbywa się regularnie od 2011 roku. Wiosną mają miejsce krajowe kwalifikacje, które wyłaniają finalistów. Spośród nich najlepsi biorą udział w światowym finale odbywającym się we wrześniu w Szwecji.

Polak pierwszym wicemistrzem rynku Baltic Sea Market w Regionalnym Finale The Drivers’ Fuel Challenge 2016

Konkurs The Drivers Fuel Challenge odbył się już po raz piąty na rynku polskim. Wydarzenie miało miejsce dnia 9 czerwca na torze w Bednarach.

Polski Finał The Drivers' Fuel Challenge 2016

Do finału krajowego przystąpiło 15 najlepszych kierowców wyłonionych w czasie kwalifikacji przeprowadzanych wiosną tego roku.

Uczestnicy  w czasie finału korzystali z zestawu składającego się z samochodu ciężarowego Volvo FH i całkowicie załadowanej naczepy Wielton. W porannej rundzie kwalifikacyjnej o długości ok. 16 km i maksymalnym czasie przejazdu 27 minut kierowcy jechali w 3 pojazdach o identycznych specyfikacjach technicznych. Najlepsi kierowcy przeszli do popołudniowej rundy finałowej.  

Wszystkie pojazdy przygotowane na potrzeby konkursu to ciągniki siodłowe w konfiguracji 4x2 z silnikiem o mocy 500 KM, zautomatyzowaną skrzynią biegów Volvo I-Shift z I-See i kabiną Globetrotter, wyposażone w opony Michelin X Line Energy.

Zwycięzca polskiego finału i wicemistrz Finału Rynku Baltic Sea Market

Najlepszym kierowcą w polskim finale okazał się Piotr Krehel z firmy A-Z Transport. Potwierdził on bezkonkurencyjnie swoje umiejętności w jeździe ekonomicznej. Jego średnie zużycie paliwa w przejeździe finałowym wyniosło 22,91l/100 km w czasie 31 minut i 31 sekund.

Drugie miejsce zajął Rafał Baran z firmy Tabsol a trzecie Tomasz Kowalski z Tomtrans.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc awansowali do Finału Rynku Baltic Sea Market. Nazajutrz rywalizowali z 12 innymi finalistami z 4 pozostałych krajów.

Reprezentujący Polskę Piotr Krahel  zajął  II miejsce w Finale Regionalnym i  jako jeden z trzech uczestników z rynku Baltic Sea Market weźmie udział w Globalnym Finale The Drivers' Fuel Challenge 2016, zaplanowanym na 8-9 września 2016 roku w Göteborgu (Szwecja).

Trzymamy kciuki!

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...