Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

Volvo Trucks : autonomiczne ciężarówki FMX w kopalni

30/09/2016 10:04:58
ECI - 30/09/2016 10:04:58 - autorstwa
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych
Volvo Trucks

Kilka miesięcy temu szwedzka marka zaprezentowała po raz pierwszy swoje autonomiczne ciężarówki. We wrześniu 2016 roku nowy film marki prezentuje najnowszy FMX bez kierowcy poruszający się w kopalni Boliden w Kristineberg na północy Szwecji.

Volvo Trucks : autonomiczne ciężarówki FMX w kopalni

Autonomiczne pojazdy ciężarowe  FMX dla większej produktywności

W przyszłości autonomiczne ciężarówki Volvo FMX zainteresują z pewnością profesjonalistów z branży kopalnianej. Ten typ pojazdów pozwala na : wykonywanie akcji z zachowaniem bezpieczeństwa i na zwiększenie produktywności ponieważ pojazd bez kierowcy może pracować przez wiele godzin.

Na dzień dzisiejszy kierowcy muszą czekać na pełną wentylację galerii podziemnych aby móc załadować  kruszec podczas operacji wybuchowych. Dzięki ciężarówkom  Volvo Trucks, takie przeszkody nie będą istniały.

Technologie przystosowane do prac kopalnianych

Zazwyczaj pojazdy bez kierowcy używają kamer, które filmują drogę. Obrazy są przesłane na procesor , który analizuje i interpretuje obrazy.  Niestety, w kopalni klasyczne  kamery są nieskuteczne. Te Volvo FMX produkowane seryjnie są wyposażone w system który zawiera czujniki radaru. Ten system obserwuje geometrię kopalni i pozwala na stworzenie karty tras, którymi powinien poruszać się pojazd ciężarowy. W ten sposób pojazd może poruszać się nawet w ciemności.

Poziom bezpieczeństwa taki sam jak pojazdu z kierowcą

Dwa czujniki w systemie ciężarówki pozwalają na stałą obserwację obszaru otaczającego pojazd. W ten sposób jeśli jakaś anomalia pojawi się podczas operacji, centrum zarządzania transportem może zadziałać na odległość.

Film ilustrujący projekt

Jak w swoim zwyczaju, Volvo Trucks opublikowało film promujący na  YouTube aby zilustrować swój projekt. Ten film pokazuje  Volvo FMX na 1 320 metrach głębokości w kopalni  Boliden w Kristinebergu.

 

 

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...