Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

Seria S od Scanii zdobywa nagrodę « Ciężarówka Roku 2017 »

07/10/2016 17:25:00
ECI - 07/10/2016 17:25:00 - autorstwa
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych
Scania

W zeszłym roku przyznana Eurocargo od Iveco, tegoroczna nagroda "l’International Truck of the Year 2017" została przyznana najnowszej generacji ciężarówek długodystansowych Scania. Wygodna, innowacyjna i bezpieczna seria S od Scanii przekonała jury złożone z 25 europejskich dziennikarzy specjalizowanych w motoryzacji.

Seria S od Scanii zdobywa nagrodę « Ciężarówka Roku 2017 »

Seria S od Scanii nagrodzona za bezpieczeństwo i wygodę

To głównie komfort i bezpieczeństwo pozwoliły Serii S na zdobycie nagrody. Jury, pod przewodnictwem włoskiego dziennikarza motoryzycyjnego  Gianenrico Griffini, wybrała tę gamę ze względu na jej nowoczesność.

Jury podkreśliło dobrą koncepcję nowej kabiny z kuszetką i płaską podłogą. Prezydent jury uważa, że taka podłoga oferuje kierowcy jazdę podobną do jazdy samochodem. Co do bezpieczeństwa, Scania jest pierwszym kontruktorem proponującym kabiny wyposażone w poduszki powietrzne boczne.

Duża inwestycja Scanii

Aby projekt mógł ujrzeć dzień Scania zainwestowała 2 miliony euro dla rozwoju nowych produktów i usług jak również dla adaptacji narzędzi produkcji. W ciągu 125 lat istnienia firmy ta inwestycja jest największą ze wszystkich zrealizowanych.  W dodatku nad projektem pracowało ponad 3 500 inżynierów.

Orginalna komunikacja

Po ogłoszeniu wprowadzenia na rynek nowej gamy samochodów ciężarowych, Scania opublikowała film z ich udziałem. Konstruktor stworzył zegar składający się z 14 ciężarówek 35-tonowych. Film został zrealizowany na 7 hektarowym hiszpańskim lotnisku.  Każda z ciężarówek miała swoją rolę : 5 dla sekund zegara, 5 dla minut i 5 dla oznaczenia godzin. Pojazdy ciężarowe były prowadzone przez 90 kierowców, którzy zmieniali się w ciągu 24 godzin. Ciężarówki reprezentujące wskazówkę sekund poruszały się ze stałą prędkością 13 km/godz. wewnątrz i 53km/godz na zewnątrz.

Dzięki tej operacji komunikacyjnej, marka chciała pokazać precyzję i synchronizację serii S.

 

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...