Nowości Pojazdy Ciężarowe

Iveco Z Truck : krok do przodu w kierunku przyszłości branży pojazdów ciężkich

10/10/2016 17:21:22
ECI - 10/10/2016 17:21:22 - autorstwa
Nowości Pojazdy Ciężarowe
Iveco

Podczas targów w Hanowerze odbywających się pod koniec września, Iveco zaskoczył odwiedzających prezentując swój nowy koncept pojazdów ciężarowych : Iveco Z Truck. Marka przedstawia ten pojazd jako pojazd z zerowym wpływem na środowisko. Wszystkie aspekty produktu zostały pomyślane w celu otrzymania czystego transportu ładunków.

Iveco Z Truck : krok do przodu w kierunku przyszłości branży pojazdów ciężkich

W 2014 roku Iveco przedstawił już nowe koncepty z Iveco Vision, niektóre z innowacji zostały wykorzystane w Iveco Daily. Do Iveco Z Truck włoska marka wprowadziła technologie skupiające się na rozwiązaniu problemów przyszłości : zanieczyszczenie środowiska, bezpieczeństwo i ergonomia. W dodatku, innowacje na razie skupiają się na kierowcy i jego dniu pracy. Sprecyzujmy, że koncepcja Iveco Z Truck  to 29 złożonych patentów.

Technologia LNG (skroplony gaz ziemny) zapewnia czysty transport

Konceptowa ciężarówka Iveco opiera się na modelu pojazdu ciężkiego funkcjonującego na bio LNG z homologowanymi zbiornikami. To dzięki LNG i biometanowi Iveco może zagwarantować pojazd nie wydalający CO2 do atmosfery. Wyposażony w silnik LNG nowej generacji zasilany biometanolem , Iveco Truck jest przedstawiany jako pojazd ciężarowy bez szkodliwych emisji. Silnik dostosowany do paliwa pozwala na osiągnięcie mocy 460 CV. Dodatkowo skrzynia biegów zrobotyzowana zawiera 16 raportów z Powershift na wysokich obrotach.

 

Pojazd ciężarowy skoncentrowany na potrzebach kierowcy

Prezydent marki Iveco, Pierre Lahutte mówi o Iveco Z Truck jak o pojeździe stworzonym aby usytuować kierowce w środku akcji. Dodaje również « Jesteśmy w trakcie tworzenia przyszłości ekologiczniejszej dla transportu długodystansowego – pojazd z zerowym wpływem na środowisko, zerowymi emisjami i zero wypadków. ».

Bezpieczeństwo kierowcy jest zapewnione dzięki technologiom używającym automatyczną jazdę. Pozwalają one na konfigurację kabiny w zależności od użytkowania pojazdu ciężarowego. Konfiguracje zmieniają się w zależności czy pojazd porusza się w środowisku miejskim, na autostradzie czy na  drodze ekspresowej.

Wewnątrz kabiny, jeśli samochód jest zatrzymany , przesuwana przegroda uruchamia się automatycznie i dodaje 500 mm długości do kabiny. Kabina zawiera wszystkie funkcje, których potrzebuje kierowca  (kuszetka, prysznic, kuchnia, lodówka, zlew i sciana multimedialna). Informacje dotyczące pojazdu są wyświetlane bezpośrednio na przedniej szybie i zmieniają się w zależności od potrzeb kierowcy.

 

 

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...