Różne Transport

Ciężarówka transportująca dane : nowy projekt Amazon.

16/12/2016 17:21:09
ECI - 16/12/2016 17:21:09 - autorstwa
Różne Transport

Na początku grudnia, międzynarodowa firma Amazon zaproponowała nową usługę dla firm : Snowmobile. Ten pojazd ciężarowy o długości 14 metrów został specjalnie stworzony dla firm, które potrzebują miejsca gdzie przechowywać najcięższe dane cyfrowe.

Ciężarówka transportująca dane : nowy projekt Amazon.

Projekt Amazon Web Services 

Amazon Web Services (AWS) zainwestował w piętnaście pojazdów ciężarowych do przechowania i dostarczania dużej liczby informacji. Firma jest w trakcie podpisywania kilku kontraktów z firmami, które zdecydowały się powierzyć swoje dane firmie Amazon.

Ciężarówka mogąca przechowywać  100 petabajtów danych

Ten niezwykły pojazd ciężarowy jest w rzeczywistości twardym dyskiem pozwalającym na transport danych do Amazon. Pojazd udaje się bezpośrednio do klienta aby otrzymać informacje, które klient chce przechować. Na miejscu ciężarówka może przesłać dane w szybki sposób, dzięki wielu połączeniom i w ten sposób wysłać je na chmurę Amazon. Ten typ transferu jest szybszy niż połączenie wirtualne nawet z bardzo szybkim połączeniem internetowym. Amerykańska firma przyznaje, że trzebaby 20 lat z połączeniem o szybkości 1Gb/sek aby przesłać 100 petabajtów danych.

Ciężarówka Amazonu potrzebuje około 10 dni aby przesłać 100 000 terabajtów. Trzeba doliczyć czas przejazdu jak również czas transferu danych na chmurę Amazona.

Trzeba sprecyzować, że ekploatacja ciężarówki kosztowałaby około 250 000 dolarów miesięcznie firmie korzystającej z usług Amazon.

Konkretnie, pojazd może przechować 100 petabajtów co reprezentuje 100 milionów Gb.

Proces zabezpieczony i przstosowany do firm

Przed rejestracją w ciężarówce, informacje firmy są analizowane przez AWS Key Management Service (KMS). W dodatku przyczepy są zazwyczaj wyposażone w GPS jak również w bezpośrednie połączenie z  Amazon Web Services. Pozwala to na dokładne śledzenie pojazdu. W niektórych przypadkach Amazon przewiduje nawet wysłanie specjalnej ekipy dla ochrony miejsca transferu danych na życzenie klienta.

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...