Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

Renault Trucks drukuje części silnika w 3D

18/01/2017 09:14:37
ECI - 18/01/2017 09:14:37 - autorstwa
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych
Renault Trucks

Renault Trucks przetestował właśnie technikę drukowania metalu w 3D, która pozwoliłaby zwiększyć wydajność silnika. Dzięki temu systemowi drukowania francuska marka stworzyła prototyp silnika DTI 5 cztery cylindry Euro 6 step C.

Renault Trucks drukuje części silnika w 3D

Proces produkcji metalu został przebadany w laboratorium Renault Trucks w Lyonie.

Technika produkcji oferująca nowe perspektywy dla Renault Trucks

Produkcja części przez drukowanie 3D odbywa się przez dodawanie kolejnych warstw. Technika ta pozwala na precyzyjną realizację skomplikowanych części ponieważ wymiary i operacje montażowe są lepiej opanowane. Dodatkowo, pozwala ona inżynierom na większą wolność w innowacjach. Oczywiście ta technika może być używana wyłącznie na małych seriach lub w aplikacjach specyficznych.

Sprecyzujmy, iż drukowanie 3D prezentuje kilka zalet dla konstruktora : zmniejszyć cenę produkcji  jak również koszty stałe.

W swoim komunikacie prasowym, Damien Lemasson, kierownik projektu w  Renault Trucks precyzuje, że : « Produkcja w której dodajemy materiał w sposób kierowany przez komputer taki jak drukowanie 3D pozwala na pozbycie się przeszkód i uwalnia kreatywność inżynierów. Ta technika oferuje perspektywę nowych silników w przyszłości , które będą bardziej funkcjonalne, lżejsze i oferujące więcej optymalnych korzyści ».

Pozytywny test na silniku Euro 6

Ta technika pozwala na zmniejszenie rozmiarów i wagi silnika (jej waga została zmniejszona o  25% co reprezentuje - 120 kg). Po pozytywnym wyniku testu , inżynierowie  Renault Trucks chcą kontynuować badania aby ulepszyć funkcjonalności części i ich wydajność. 

 

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...