Nowości Pojazdy Ciężarowe

Gama Mercedesa SLT, nowy Actros i Arocs dla specjalnego transportu.

07/03/2014 16:57:46
ECI - Aktualizacja: dnia : data - autorstwa
Nowości Pojazdy Ciężarowe
Mercedes

Stworzone specjalnie do przewozu ciężkich ładunków wchodzących w skład convoi exceptionnel, nowe modele Actrosa i Arocsa Euro 6 z gamy SLT (Schwertlasttransporter, czyli « ciężarówka o ciężkim ładunku ») od Mercedesa są dostępne w sprzedaży.

Stworzone specjalnie do przewozu ciężkich ładunków wchodzących w skład convoi exceptionnel, nowe modele Actrosa i Arocsa Euro 6 z gamy  SLT (Schwertlasttransporter, czyli « ciężarówka o ciężkim ładunku ») od Mercedesa  są dostępne w sprzedaży.

Nowe cechy techniczne gamy Mercedes SLT

Nowe Mercedesy Actros i Arocs będą wyposażone w nowe silniki  Euro 6 OM 473. Będą one mogły osiągać moc 460 kW. Waga podwozia to 33t. Wszystkie kombinacje osi są możliwe, od 6x4 do 8x8.

Wielka nowość tych dwóch pojazdów ciężarowych to integracja turboretardera zintegrowanego ze sprzęgłem pozwalającego na kontrolę ruszania i wolne zwalnianie, chroniącego organy mechaniczne nawet w przypadku bardzo ciężkich ładunków. To pierwszy taki pojazd w branży transportu ciężkiego.

Pojazdy będą mogły być wyposażone w 16-stopniową przekładnię  Mercedes G280   Powershift 3. Proponuje ona jazdę według dwóch programów, Power i Heavy, pozwalających na szybszą zmiane biegów podczas najtrudniejszych zadań.

Testy przeprowadzane w ekstremalnych warunkach

Nowe modele Arocsa i Actrosa były testowane przez ponad rok w Niemczech. Warunki nie należały do najłatwiejszych, ładunki były ciężkie i niebezpieczne ( transport lokomotywy, cysterna gazowa…) jednak nowe Mercedesy bez problemu zmierzyły się z powierzonymi im zadaniami.

Pokazały one jednocześnie, że nowa gama SLT jest doskonale dostosowana do branży najcięższych pojazdów ciężarowych.

Komentarze