Srodowisko

Volvo FL Electric: światowa premiera

ECI - 26/04/2018 10:52:02 - autorstwa
Srodowisko
Volvo Trucks

Konstruktor Volvo Trucks zaprezentował swój pierwszy pojazd całkowicie elektryczny. Miasto to teren Volvo FL Electric, jest przeznaczony do zbierania odpadów lub do dystrybucji.

Volvo FL Electric: światowa premiera

Pojazd ze zdolnością do adaptacji

Aby zyskać klientów, Volvo Trucks proponuje zupełnie nową wizję pojazdu elektrycznego.  Konstruktor zoptymalizował działanie swojego Volvo FL Electric i przystosował pojazd do potrzeb każdego klienta.  Usprawnienia to między innymi, cykle ładowania akumulatorów, ich objętość lub studiowanie tras.  Inne usługi, takie jak, utrzymanie techniczne pojazdu lub jego finansowanie są również proponowane.

Akumulatory Volvo Trucks są przyjazne dla środowiska, na poziomie ich produkcji oraz recyclingu.

Elektryczność w transporcie miejskim

Transport produktów w obszarach miejskich przechodzi duże zmiany.  Pojazdy zanieczyszczające środowisko powinny ustąpić miejsca innym, cichszym i emitującym mniej zanieczyszczeń.  Dzięki FL Electric, Volvo Trucks wyprzedza zmiany, na które jest uwrażliwiony od wielu lat.  Od 2010 roku grupa sprzedała 4 000 autobusów w 100% elektrycznych.  Potwierdza to, więc dużą znajomość tego zagadnienia.

Volvo FL Electric będzie dostępny w sprzedaży od 2019 roku.  Wiemy już, że pierwszymi, dwoma nabywcami będą spółki TGM (transport) i Renova (recycling odpadów).

Należy również wspomnieć o tym, że pojazd mógł już się sprawdzić podczas projektu Off Peak City Distribution. Chodziło o zrealizowanie dostaw w centrum miasta Göteborg (Szwecja) poza godzinami szczytu.

 

 

Komentarze

Informacje praktyczne

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...