Racing

Europejskie Mistrzostwa Wyścigów Ciężarówek 2018: Iveco sponsoruje Bullen IVECO Magirus

ECI - 20/06/2018 14:04:04 - autorstwa
Racing
Iveco

Właśnie rozpoczęły się Europejskie Mistrzostwa Wyścigów Ciężarówek 2108. 26 i 27 maja na słynnym torze w Misano (Włochy) odbył się pierwszy etap mistrzostw. Iveco jako sponsor techniczny Bullen IVECO Magirus, stawia na swoje pojazdy Stralis.

Europejskie Mistrzostwa Wyścigów Ciężarówek 2018: Iveco sponsoruje Bullen IVECO Magirus

Pojazdy Stralis do wyścigów zespołowych

W tym roku producent został sponsorem technicznym Bullen IVECO Magirus. Są to dwa zespoły: Team Schwabentruck i Team Hahn Racing, gdzie ten ostatni zdobył mistrzostwo w roku 2016.

Iveco dostarczył tym dwóm zespołów wersję „wyścigową” swojego pojazdu Stralis 440 E 56 XP-R o wadze 5,3 T. Jest on wyposażony w napęd Cursor 13 rozwinięty przez producenta, z osiągiem 1180 KM. Jego moment obrotowy to ponad 5000 Nm. Dzięki tym charakterystykom technicznym pojazd może osiągnąć maksymalną, dopuszczalną prędkość podczas wyścigów. Władze wyścigów sportowych ustaliły, że jest to 160 km/godz.

Steffi Halm, liderka zespołu Schwabentruck

Jeżeli chodzi o pilotów Bullen IVECO Magirus, należy zauważyć obecność Niemki, Steffi Halm. Trzydziestolatka jest jedyną kobietą biorącą udział w wyścigu. Dołączyła ona do zespołu Schwabentruck, którego jest obecnie liderem. Iveco pokłada nadzieje, że to ona zostanie przyszłym mistrzem Europy. Producent pojazdów uważa, że jej obecność może wesprzeć komunikację i rekrutację żeńskiego personelu.

Niemiecki pilot Gerd Körber zasiada za kierownicą drugiego pojazdu zespołu Schwabentruck. W zespole Hahn Racing ściga się Jochen Hahn, vice mistrz z zeszłego sezonu.

 

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...