Nowości Pojazdy Dostawcze

Volkswagen i Ford myślą o połączeniu swoich sił

ECI - 05/07/2018 14:52:51 - autorstwa
Nowości Pojazdy Dostawcze

19 czerwca tego roku, Volkswagen AG i Ford Motor Company ogłosiły, że chcą zawrzeć porozumienie. Porozumienie to zawiera wzajemne intencje, które polegają na połączeniu swoich kompetencji tak, aby proponować klientom produkty zgodne z ich oczekiwaniami.

Volkswagen i Ford myślą o połączeniu swoich sił

Porozumienie i tworzenie nowych pojazdów dostawczych?

Niemiecki Volkswagen AG i amerykański Ford Motor Company mogłyby zawrzeć porozumienie w celu zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku, dzięki czemu lepiej sprostają oczekiwaniom klientów. Dlatego też obaj producenci zastanawiają się aktualnie nad różnymi projektami w kilku obszarach. Jeśli porozumienie zostanie zawarte, obie ostrony ustalą wspólnie kierunek rozwoju gamy pojazdów dostawczych. Dzięki ekspertyzom obu producentów, koncepcja nowych aut będzie bardziej zbliżona do oczekiwań potencjalnych nabywców. 

Strategia szybkiego przystosowania się do rynku

W oficjalnym komunikacie Ford wyjaśnia, że chce zwiększyć swoje możliwości przystosowania się do szybkich zmian na rynku, pracując wspólnie z partnerami. Jim Farley, zarządzający grupą, precyzuje, że potencjalne porozumienie z Volkswagen AG mogłoby okazać się pomocne, tworząc wartość dodaną w przypadku obu producentów. Dr. Thomas Sedran, zajmujący się strategią grupy Volkswagen, wyjaśnia z kolei, iż oba koncerny posiadają "silną i uzupełniającą się nawzajem" pozycję, która może przyczynić się do rozwoju obu firm. 

Obecnie niewiele informacji zostało ujawnionych. Wymiana informacji między dwoma producentami powinna niedługo pozwolić na skonkretyzowanie się rodzaju projektów, które mogłyby być wspólnie prowadzone.

 

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...