/themes/plugins/font-awesome5/css/all.min.css
Menu główne
Przydatne informacje
Kupić
Sprzedać
Przydatne linki
Potrzebujesz pomocy ?
Dzień dobry, wprowadź swoje hasło
  Zamieść ogłoszenie
Moja strefa
Zaloguj się
Jesteś pierwszy raz na tej stronie?
Srodowisko

Nowe paliwo na bazie wody?

Via-Mobilis - le 13/03/2019 09:48 - autorstwa
Srodowisko

Austriacko - izraelska spółka start-up Electriq~Global i holenderska spółka Eleqtec podpisały porozumienie o współpracy. Specjalista od zielonych energii Electriq~Global wraz z Eleqtec obrały za cel rozwój paliwa na bazie wody i chcą wprowadzać to rozwiązanie w Holandii.

  Nowe paliwo na bazie wody?

  Alternatywa dla sprężonego wodoru

  Paliwo składa się przynajmnie z 60 % wody. Chodzi o rozwiązanie, które przedstawia prawdziwe korzyści w przyszłości. Wydaje się to konkurencją dla aktualnie dostępnej "zielonej oferty" (baterie i sprężony wodór) na płaszczyźnie finansowej jak i osiągów. Po pierwsze, paliwo na bazie wody daje możliwość większej autonomii. Po drugie, koszt produkcji jest również korzystny. Paliwo to nie musi być również przechowywane, transportowane ani poddawane recyclingowi. Kwestie te są najważniejsze, jeśli chcemy ocenić wiarygodność energii pod kątem ekologii. Instalacje zakładów zajmujących się recyklingiem zostały uwzględnione w umowie partnerskiej.

  Holandia, pionier czystych energii

  Nie jest przypadkiem, że obie firmy wybrały Holandię na miejsce projektu. Kraj ten prowadzi politykę rozwoju opartą na czystych energiach. Pracuje nad rozwojem mobilności bez emisji spalin.

  Nawiązano kontakty z wieloma firmami holenderskimi, które są najbardziej zaawansowane w tym obszarze. Projekt powinien zostać skonkretyzowany najpierw dzięki rozwojowi wielu prototypów (w tym ciężarówek, barek i prądnicom), a następnie testom w rzeczywistych warunkach od roku 2020. Ten pierwszy etap jest najważniejszy, a w przypadku sukcesu, pozwoli to na wybór paliwa na bazie wody.

   

   

  Komentarze

  Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie.

  Twoje dane osobowe nigdy nie zostaną ujawnione stronom trzecim.

  Anuluj subskrypcję poprzez link “Anuluj subskrypcję” naszych newsletters lub wysyłając e-mail na adres: info@via-mobilis.com

  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Zastosowanie mają Zasady poufności oraz warunki użytkowania Google.

  Aktualności na bieżąco

  Prosimy czekać...