Menu główne
Moje konto
Różne Transport

Parkingi wielopoziomowe dla ciężarówek - marzenie wielu kierowców

ECI - le 12/01/2022 14:29 - autorstwa
Różne Transport

Wielu kierowców ciężarówek jest zdesperowanych, gdy codziennie muszą szukać wolnego miejsca żeby odbyć zaplanowany odpoczynek.

Parkingi wielopoziomowe dla ciężarówek - marzenie wielu kierowców

Samochodów ciężarowych przybywa. Widać to najlepiej w porze wieczornej, gdy na przyautostradowych parkingach brakuje miejsc. Samochody tłoczą się nie tylko na wjazdach, ale nawet czasem na poboczu autostrady. Jedna z firm w Niemczech zaproponowała budowę parkingów wielopoziomowych "TruckTower".

Brak miejsc parkingowych dla ciężarówek to już problem globalny. Duże pojazdy wymagają dużych obszarów do zatrzymywania się i manewrowania, co ogranicza liczbę miejsc parkingowych dla kierowców ciężarówek, nie mówiąc już o zapleczu socjalnym, gdy na sto miejsc parkingowych dostępnych jest pięć umywalek i tyleż samo toalet.

Można w łatwy sposób potroić liczbę miejsc dla ciężarówek, bez zwiększania powierzchni parkingowych. Wystarczy pionowy system parkowania. Cały system ma być elektryczny, a energię będzie generować bezwładność ciężarówek wjeżdżających w górę i w dół windami oraz szereg paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu parkingu.

Gdyby naczepy chłodnie miały agregaty elektryczne, można by je podłączyć do infrastruktury parkingowej wyłączając przy tym głośno pracujące silniki spalinowe. Kierowcy mieli by do dyspozycji obiekt z pełnym węzłem sanitarnym oraz można wybudować tanie hotele na obowiązkowy weekendowy wypoczynek dla tych co w trasie. Dodatkowo ciężarówki są całkowicie zabezpieczone przed działaniem żywiołów i ewentualną kradzieżą ładunku podczas postoju.

 

Artykuł pochodzi ze strony 4Trucks.pl

Komentarze