/themes/plugins/fancybox/css/fancybox.css
Menu główne
Przydatne informacje
Kupić
Sprzedać
Przydatne linki
Potrzebujesz pomocy ?
Dzień dobry, wprowadź swoje hasło
  Zamieść ogłoszenie
Moja strefa
Zaloguj się
Jesteś pierwszy raz na tej stronie?

Autobusy używane

 576 ogłoszeń autobusy używane

Wyświetlanie 1 z 28
<<
<
1 2 3 4 5
>>

Największe marki autobus :

Mercedes, MAN, Iveco, Setra, Irisbus, Solaris, Renault, Volvo
Autobus używany

Autobus to pojazd z rodziny pojazdów ciężkich przeznaczony do transportu zbiorowego osób zazwyczaj publicznego.

Autobus jest miejskim i podmiejskim środkiem transportu w przeciwieństwie do autokaru, który obsługuje linie między miastami. Autobusy przemieszczają się na krótkich dystansach , pasażerowie nie muszą siedzieć i nie muszą mieć zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Istnieją różne typy autobusów : minibus (do 30 pasażerów), midibus (od 70 do 80 pasażerów), autobus dwupiętrowy (angielski) i autobus przegubowy, który może przewozić nawet do 200 osób. Aktualnie standardowy autobus może przewozić około 100 osób. Aby ułatwić wchodzenie i wychodzenie pasażerowie mają do dyspozycji kilka drzwi i coraz częściej ułatwione wejście dla osób na wózkach inwalidzkich.

Pierwszy autobus został skonstruowany przez Stanislasa Baudry w Nantes, w 19 wieku , nazywano go „omnibus”. W 1831 roku Anglik Walter Hancock stworzył pierwszy autobus wyposażony w silnik parowy. W 1895 roku zastąpił go autobus z silnikiem paliwowym stworzonym przez Bentza.

W dużych miastach jest zainstalowanych coraz więcej lini metra. Aktualnie pojawiają się również nowe autobusy miejskie na gaz, hybrydowe, elektryczne dużo bardziej ekologiczne.

Europa-ciezarowki.pl proponuje wam od 15 lat szeroki wybór ogłoszeń używanych autobusów największych marek : Mercedes, MAN, Renault, Fiat, Iveco.

Europa-Ciężarówki.pl jest stroną web ogłoszeń drobnych samochodów ciężarowych używanych, nowych lub powypadkowych

Giełda pozwalająca na kontakt między sprzedawcami i kupującymi (kupno / sprzedaż / wynajem długoterminowy) z rynku pojazdów ciężarowych i transportu.


Inne strony grupy :