Nowości Pojazdy Ciężarowe

Cyclone, zbiornik na olej Hiab przeznaczony do dźwigów

ECI - 26/01/2018 09:55 - autorstwa
Nowości Pojazdy Ciężarowe

Spółka Hiab (grupa Cargotec Corporation) ogłosiła wprowadzenie na rynek swojego najnowszego produktu. Jest to zbiornik przeznaczony do użytkowania na jej modelach dźwigów. Zastosowana technologia to technologia Cyclone.

Cyclone, zbiornik na olej Hiab przeznaczony do dźwigów

Opatentowana technologia

Hiab opatentował swoją technologię Cyclone, jest to nowość w tej branży.

Cyclone umożliwi znaczną redukcję zużycia oleju, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów eksploatacji. Będzie to miało wpływ na wymiar i niższą wagę, w porównaniu z istniejącymi modelami. Z drugiej strony, zbiornik będzie funkcjonalny, ponieważ olej będzie filtrowany częściej.

Prawdziwą zaletą technologii Cyclone jest jej system dprowadzania powietrza znajdującego się w oleju hydrauliczny, który trafia następnie do zbiornika. Koncepcja daje możliwość zysku wydajności uniezależnionego od innych systemów aktualnie dostępnych na rynku.

Bezpośrednia instalacja w dźwigu

Mamy dwie opcje montażu zbiornika. Pierwsza to instalacja na samochodzie, druga instalacja bezpośrdenio w dźwigu.

Instalacja w dźwigu przynosi wiele korzyści. Na początek, umożliwia lepsze funkcjonowanie pompy. Następnie, jest tańsza, niż montaż na samochodzie. W końcu, opcja w dźwigu oznacza, że zbiornik oleju będzie objęty automatycznie ubezpieczeniem maszyny.

Oprócz potencjalnych zysków, dzięki zastosowaniu swojego zbiornika, Spółka Hiab pragnie zaznaczyć swoje postępy w zakresie ochrony środowiska. 

 

 

 

Komentarze