Różne Transport

Autonomiczna ciężarówka bezzałogowa: ambicja Starsky Robotics

05/04/2018 13:49:09
ECI - Aktualizacja: dnia : data - autorstwa
Różne Transport

Amerykańska spółka Starsky Robotics jest jedną z najambitniejszych firm w zakresie aut autonomicznych. Jej koncepcja to pojazd bezzałogowy. Próbne jazdy zostały przeprowadzone na Florydzie na odcinku 11 km drogi publicznej!

Autonomiczna ciężarówka bezzałogowa: ambicja Starsky Robotics

Specjalny koncept zdalnego sterowania

Spółka Starsky Robotics wyróżnia się spośród innych konstruktorów ciężarówek bezzałogowych dzięki swojemu unikalnemu konceptowi zdalnego sterowania. Firma zaproponowała, aby kierowca nie znajdował się w kabinie pojazdu. Zamiast tego „kierowca” mógłby prowadzić i kontrolować operacje na odległość, pracując z biura. Aby zrealizować ten ambitny cel, Starsky Robotics posiada fundusze o wartości ponad 16 milionów euro z ostatniej zbiórki funduszy.

Cel: operacyjność przed końcem roku 2018

Etap testowy na drodze ogólnodostępnej to ważny krok w tym projekcie. W swoim dalszym rozwoju, firma chce stworzyć centra pilotowani na odległość (będą one prawdopodobnie znajdowały się na przedmieściach dużych obszarów miejskich), w których będą pracowali operatorzy. Każdy z nich będzie odpowiedzialny za nadzorowanie floty składającej się z 10 do 30 ciężarówek. Śledzenie będzie odbywało się na ekranach pokazujących rzeczywisty obraz z kabiny szoferki i podających dodatkowe informacje. W razie potrzeby, operatorzy będą mogli przejąć w zupełności kontrolę nad pojazdem.

Starsky Robotics planuje realizację dostaw towarów do klientów przed końcem roku 2018.

 

Komentarze

Informacje praktyczne

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...