Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

Volvo: kiedy ciężarówki i samochody się komunikują

ECI - 29/05/2018 09:21:38 - autorstwa
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych
Volvo Trucks

Volvo Trucks i Volvo Cars właśnie przedstawiły swój serwis w chmurze. Dotyczy to systemu, dzięki któremu pojazdy Volvo (samochody i ciężarówki) komunikują się między sobą, aby uprzedzać się o niebezpieczeństwach na drodze.

Volvo: kiedy ciężarówki i samochody się komunikują

Aktualne funkcjonowanie systemu

System został wprowadzony i rozwijany przez Volvo Trucks i Volvo Cars pod nazwą Connected Safety. To pierwszy raz, kiedy dwie jednostki pracowały badawczo nad tego typu projektem. System opiera się na dzieleniu danych znajdujących się w dwóch chmurach. Dzięki temu, kierowca włącza światła awaryjne swojego pojazdu, usługa cloud Volvo Cars jest natychmiast informowana o tym fakcie na zasadzie informacji na smartfona kierowcy pojazdu. Informacja jest następnie przekazywana do serwisu cloud Volvo Trucks. Wymiana danych umożliwia ostrzeganie wszystkich pojazdów (samochodów i ciężarówek) marki zbliżających się do niebezpiecznej strefy, co znacznie redukuje ryzyko kolizji.

Connected Safety będzie dostępny w nowych pojazdach sprzedawanych przez  Volvo w Szwecji i Norwegii (są to dwa szczególnie ważne rynki marki) w 2018 roku 2018.

Nadchodzące zmiany

Dbając stale o bezpieczeństwo naszych pojazdów, inżynierowie chcą wprowadzać zmiany w systemie Connected Safety. Wydaje się, że następnych latach zaistnieje możliwość uzupełnienia informacji systemu. Kierowcy będą posiadali maksymalną ilość informacji w czasie rzeczywisty, które będą mogli wykorzystać na rzecz swojego bezpieczeństwa. Te dodatkowe informacje będą mogły uzupełnić informacje już znajdujące się w istniejącym systemie (chodzi tutaj o wspomaganie prowadzenia).

Volvo Trucks i Volvo Cars opierają się na zwiększającej się licznie pojazdów obu marek, które mają dostęp do chmury (podłączone pojazdy) i rozwijać system Connected Safety.

 

 

Komentarze