Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

Daimler Trucks tworzy E-Mobility Group i celuje w rozwiązania oparte na energii elektrycznej

ECI - 02/07/2018 17:11 - autorstwa
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

Światowy lider na rynku pojazdów ciężarowych, Daimler chce podbić również przyszłościowy rynek pojazdów elektrycznych. W tym celu stworzył jednostkę "E-Mobility Group" całkowicie poświęconą rozwojowi pojazdów zasilanych tą energią.

Daimler Trucks tworzy E-Mobility Group i celuje w rozwiązania oparte na energii elektrycznej

Cele E-Mobility Group

Jednostka E-Mobility Group (EMG), kierowana przez Gesa Reimelt, skupia się na rozwoju i centralizacji systemów elektrycznych. EMG ma więc za zadanie stworzenie wspólnej strategii i ustalenie norm dla wszystkich pojazdów elektrycznych stworzonych przez grupę Daimler. Producent będzie musiał uwzgędnić specyfikę każdego pojazdu. Wiadome jest, że wymogi w zakresie e-mobilności są różne w przypadku samochodu dostawczego, osobowego, czy autobusu; każdy z pojazdów wymaga swoistego cyklu ładowania i rozładowywania. Pojawiają się również pytania odnoścnie komfortu kierowcy i pasażerów.

Rowzówj nowych, zautomatyzowanych pojazdów elektrycznych 

Daimler stara się zająć pozycję głównego gracza na rynku pojazdów zasilanych energią elektryczną. W roku 2018 i w przyszłym roku, inwestycje przeznaczone na badania i rozwój przekroczą 2,5 miliarda euro. Dokładnie 20 % tej sumy zostanie przeznaczonych na pojazdy zautomatyzowane i e-mobilność. Nowe centrum badawcze będzie koncentrowało się z resztą na zagadnieniach związanych ze zautomatyzowanymi pojazdami ciężarowymi (autobusy, ciężarówki i ciągniki drogowe), które miały swoją premierę w Portland (USA).

Na koniec, Daimler wypuścił na rynek amerykański dwa nowe modele ciężarówek elektrycznych. Jedna z nich nosi nazwę Freightliner eCascadia, a druga Freightliner eM2. Obie zostaną wypożyczone klientom, dzięki czemu ciężarówki będą mogły wykazać się skutecznością w działaniu w rzeczywistych warunkach.

 

Komentarze