Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

Volkswagen Trucks & Bus zmienia nazwę

ECI - 20/09/2018 15:22 - autorstwa
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

Volkswagen Trucks & Bus przygotowuje się do zmiany nazwy w zaledwie trzy lata po utworzeniu. Spółka będzie teraz funkcjonowała pod nazwą Traton Group. Zmiana ta nie oznacza tylko innej nazwy, która zacznie obowiązywać od trzeciego kwartału 2018 roku, ale wpisuje się w ogólną strategię

Volkswagen Trucks & Bus zmienia nazwę

Duch start-up'u w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem

Traton Group zachowuje marki Volkswagen Trucks & Bus takie jak Man, Scania, Volkswagen Caminhões e Ônibus i Rio. Pierwsze trzy litery nazwy ("tra") to pierwsze litery słów "transformacja", "transport" i "tradycja" w języku angielskim. Ostatnie trzy litery przywołują słowo "tonaż".

Kierownictwo firmy chce wprowadzić ducha "start-up'u", aby stworzyć nową dynamikę oraz przybliżyć swoje różne marki. Strategia będzie się skupiała głównie wokół innowacji technologicznych, rozwoju synergii między zespołami, oceną rentowności i nową komunikacją.

Chęć oddzielenia się od grupy Volkswagen?

Zauważamy, że nowa nazwa "Traton Group" nie odnosi się w żadnym stopniu do nazwy Volkswagen. Poprzez to symboliczne oddzielenie, kierownictwo chcą podkreślić fakt, iż tworzą silną, solidną i osobną jednostkę, wzmacniając jednocześnie zezpoły wewnątrz firmy. Dyrektor generalny Traton Group, pan Andreas Renschler, pozostaje w dalszym ciągu członkiem zarządzu grupy Volkswagen.

Wielu analityków sądzi, że nowa nazwa stanowi element towarzyszący wprowadzeniu firmy na giełdę.

 

Komentarze