Menu główne
Moje konto
Nowości Pojazdy Dostawcze

MAN uruchamia w 100% elektryczne pojazd użytkowy i ciężarówkę

ECI - le 17/12/2018 16:37 - autorstwa
Nowości Pojazdy Dostawcze
MAN Truck & Bus

Firma MAN zaprezentowała na Pollutec dwie najnowsze innowacje. Jest to pojazd użytkowyTechnologia elektryczna dla dostaw na obszarach miejskich (MAN eTGE) i 15-tonowa ciężarówka, CitE. Oba pojazdy, zaprojektowane głównie dla obszarów miejskich, są w 100% elektryczne.

MAN uruchamia w 100% elektryczne pojazd użytkowy i ciężarówkę

Technologia elektryczna dla dostaw na obszarach miejskich

Dla nowych pojazdów MAN zdecydował się na operację opartą na technologii elektrycznej. W rzeczywistości sam gwarantuje poziom emisji zanieczyszczeń lub hałas o wartości zerowej. Oprócz przyczyniania się do poprawy jakości powietrza, energia elektryczna pozwala na nocne dostawy, co również zmniejsza ruch w ciągu dnia. City-Truck CitE ma zasięg operacyjny prawie 100 kilometrów, a narzędzie eTGE może przejechać co najmniej 160 kilometrów.
Dzięki tym modelom MAN dołącza do zamkniętego kręgu producentów, którzy są w stanie zaoferować pojazdy elektryczne od 3,5 do 26 ton dostosowane do miejskiej logistyki.

Wkrótce w Europie

Technologia elektryczna jest idealnym rozwiązaniem, aby uciec od zakamarków ruchu miejskiego, stosujących się do najbardziej zanieczyszczających pojazdów, i która dotyczy kilku europejskich miast. Nie ulega wątpliwości, że zainteresowane firmy aktywnie poszukują skutecznych i funkcjonalnych rozwiązań w celu rozwiązania tego problemu.
MAN eTGE są już sprzedawane. Pierwsze dostarczone pojazdy wejdą szybko do obiegu, prawdopodobnie przed końcem 2018 r. W przypadku MAN CitE masowa produkcja jeszcze się nie rozpoczęła.

 

 

Komentarze