Menu główne
Moje konto
Nowości Pojazdy Ciężarowe

Volvo FH I-Save: 7% oszczędność paliwa

ECI - 18/04/2019 11:51 - autorstwa
Nowości Pojazdy Ciężarowe
Volvo Trucks

Volvo Trucks przedstawił swoją ciężarówkę FH I-Save, która ma umożliwić oszczędności paliwa nie wpływając na osiągi prędkości. Pojazd jest dostępny w sprzedaży od 11 marca 2019.

Volvo FH I-Save: 7% oszczędność paliwa

Silnik D13TC

Volvo Trucks wyposażył FH I-Save w silnik D13TC w dwóch wersjach: pierwszy o mocy 460 ch, drugi 500 ch.

D13TC posiada różne systemy przetwarzania i optymalizacji energii oraz umożliwia sprawniejsze, automatyczne spowolnienie na biegu jałowym. Dzięki temu możemy zużyć o 7% mniej paliwa w porównaniu z z podobnymi typami napędu.

Aby osiągnąć jeszcze większe oszczędności, FH I-Save posiada jeszcze inne atuty takie jak nowa wersja osi tylnych lub wspomagana informatycznie zmiana biegów. Mówimy tutaj również o oprogramowaniu do topografii I-See.

Podjęcie wyzwania w przypadku długich tras

Dzięki FH I-Save, Volvo Trucks chce sprostać wyzwaniom "długich tras", gdzie zwiększone koszty i podwyżki ceny diesla dają się najbardziej odczuć. Firmy transportowe chcą zużywać mniej paliwa i osiągać taką samą skuteczność na drodze.

Volvo Trucks stworzył listę firm, w których co roku pokonywanych jest przynajmiej 120.000 km. Producent chce wykazać, iż im dłużej będziemy korzystać z FH I-Save (ilość przebytych kilometrów), tym znaczniejsze oszczędności paliwa zostaną wykazane.

 

Komentarze