/themes/plugins/font-awesome5/css/all.min.css
Menu główne
Przydatne informacje
Kupić
Sprzedać
Przydatne linki
Potrzebujesz pomocy ?
Dzień dobry, wprowadź swoje hasło
  Zamieść ogłoszenie
Moja strefa
Zaloguj się
Jesteś pierwszy raz na tej stronie?
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

Koncepcja autonomicznych ciężarówek przyspiesza

06/04/2022 13:46:05
Via-Mobilis - Mise à jour : le 06/04/2022 13:46 - autorstwa
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych MAN Truck & Bus

Projekt badawczo-rozwojowy ATLAS-L4 (zautomatyzowany transport między centrami logistycznymi, poziom 4) koncentruje się na eksploatacji autonomicznych ciężarówek na publicznych autostradach.

  Koncepcja autonomicznych ciężarówek przyspiesza

  MAN Truck & Bus, wraz z grupami dostawców Bosch, Leoni i Knorr-Bremse, zamierza wprowadzić na drogi autonomiczne pojazdy ciężarowe.

  Wraz z pozostałymi partnerami MAN chce opracować samochód ciężarowy, który będzie mógł jeździć tam i z powrotem między węzłami logistycznymi - oczywiście bez udziału kierowcy.

  - Dla MAN ATLAS-L4 jest ważnym krokiem na drodze do automatyzacji hub-hub, zgodnie z założeniami Logistyki 4.0. Posiadanie ważnych partnerów projektu ATLAS-L4 jest nieocenioną zaletą w odniesieniu do wysokich wymagań dotyczących bezpieczeństwa i przydatności operacyjnej, jakie stawiane są autonomicznemu transportowi drogowemu - mówi dr Frederik Zohm, członek zarządu i odpowiedzialny za badania i rozwój w MAN Truck & Bus.

  Kilka lat temu MAN Truck & Bus z powodzeniem wprowadził projekt autonomicznych ciężarówek dla służb drogowych, które mogły poruszać się jedna za drugą i np. obsługiwać przydrożne pobocza lub czyścić oznakowanie drogi. Znamy również koncepcje autonomicznych zestawów poruszających się w portach lub w dużych centrach logistycznych. Nowy projekt MAN-a ma być gotowy do realizacji do połowy dekady.

   

  Artykuł pochodzi ze strony 4Trucks.pl

   

   

  Komentarze

  Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie.

  Twoje dane osobowe nigdy nie zostaną ujawnione stronom trzecim.

  Anuluj subskrypcję poprzez link “Anuluj subskrypcję” naszych newsletters lub wysyłając e-mail na adres: info@via-mobilis.com

  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Zastosowanie mają Zasady poufności oraz warunki użytkowania Google.

  Aktualności na bieżąco

  Prosimy czekać...