/themes/plugins/font-awesome5/css/all.min.css
Menu główne
Przydatne informacje
Kupić
Sprzedać
Przydatne linki
À propos de Via Mobilis
Dzień dobry, wprowadź swoje hasło
  Zamieść ogłoszenie
Moja strefa
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

DAF uruchamia fabrykę ciężarówek elektrycznych

Via-Mobilis - le 07/02/2023 09:25 - autorstwa
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

Produkcja seryjna XD i XF Electric rozpocznie się wiosną 2023 roku.

  DAF uruchamia fabrykę ciężarówek elektrycznych

  DAF rozbudowuje swoje zakłady produkcyjne o nową fabrykę Electric Truck w Eindhoven, gdzie wiosną rozpocznie się produkcja nowej generacji DAF XD i XF Electric. Według zapewnień producenta w pełni elektryczne ciężarówki zapewniają zasięg ponad 500 km.

  Pierwsze ciężarówki DAF XD i XF Electric zjadą z linii montażowej już tej wiosny. Firma DAF Trucks spodziewa się, że w ciągu najbliższych kilku lat produkcja wzrośnie do kilku tysięcy pojazdów rocznie, zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem i deklaracjami producentów o rozwijaniu oferty elektrycznych pojazdów.

  Podstawą każdej elektrycznej ciężarówki DAF nowej generacji jest podwozie, bez układu napędowego, ale z kabiną. Szkielet podwozia jest produkowany na głównej linii produkcyjnej samochodów ciężarowych firmy DAF Trucks. Podwozia pod zabudowę 4x2 i 6x2 oraz ciągniki 4x2 są następnie kompletowane w wersje XD i XF Electric podczas ośmioetapowego procesu na linii produkcyjnej Electric Truck.

  Nowa fabryka ma dwie linie montażowe. Zestawy akumulatorów są montowane na linii montażowej podzespołów, podczas gdy wszystkie inne komponenty wysokonapięciowe, w tym akumulatory i układ napędowy, są montowane, na podwoziu, na głównej linii montażowej. Następnie na stacjach końcowych przeprowadzane są dokładne kontrole, aby upewnić się, że ciężarówka jest całkowicie sprawna.

  Podobnie, jak w przypadku każdego pojazdu DAF, modele XD i XF Electric są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Właśnie dlatego elektryczne układy napędowe PACCAR są modułowe. Oprócz dostępności dwóch silników PACCAR EX (o sześciu różnych klasach wydajności), akumulatory można również montować w różnych pozycjach na podwoziu, w zależności od wymagań klienta. Gwarantuje to maksymalną elastyczność oferty.

  DAF XD i XF Electric zostały zaprezentowane na targach IAA w Hanowerze we wrześniu 2022 r. W pełni elektryczne układy napędowe PACCAR zapewniają moc od 170 do 350 kW (210 do 480 KM). Firma DAF Trucks oferuje również wybór zestawów akumulatorów. Najmniejszy pakiet zawiera zespół baterii, które razem mają pojemność 210 kWh i dają zasięg do 200 km. Największy moduł zasilający ma 5 zestawów baterii o pojemności 525 kWh co daje zasięg ponad 500 kilometrów. Ciężarówki elektryczne DAF są wyposażone w stacje do szybkiego ładowania, gdzie największy akumulator można naładować od 0 do 80% w nieco ponad 45 minut.

   

  Artykuł pochodzi ze strony 4Trucks.pl

   

  Komentarze

  Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie.

  Twoje dane osobowe nigdy nie zostaną ujawnione stronom trzecim.

  Anuluj subskrypcję poprzez link “Anuluj subskrypcję” naszych newsletters lub wysyłając e-mail na adres: info@via-mobilis.com

  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Zastosowanie mają Zasady poufności oraz warunki użytkowania Google.

  Aktualności na bieżąco

  Prosimy czekać...