Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

Model Actros świętuje 20. rocznice z nowościami

ECI - 11/07/2016 11:55:20 - autorstwa
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych
Mercedes

Z okazji 20. rocznicy słynnej gamy Actros, Mercedes zaoferuje nową serię ciągników. Ta ekskluzywna limitowana edycja zostanie zaprezentowana na targach IAA w Hanowerze, w Niemczech, który odbędą się od 22 do 29 września 2016 roku.

Model Actros świętuje 20. rocznice z nowościami

Mercedes Actros : pionerska gama 

Od wprowadzenia na rynek 20 lat temu, Mercedes Actros został sprzedany w ilości miliona egzemplarzy. W Europie gama Actros jest referencją w transporcie drogowym. W grudniu 1996 roku, Actros był pierwszą ciężarówką z całkowitą elektroniką. Rzeczywiście praca silnika, wspomaganie hamowania i skrzynia biegów pojazdu były wspomagane przez elektronikę. W tamtym okresie, niemiecki konstruktor wyposażył swoje ciężarówki w hamulce dyskowe i w elektroniczny system hamowania EBS.   

Nowy ekskluzywny model Mercedesa Actros

Ten najnowszy model będzie wyposażony w chromowane paski i śruby kołowe z symbolem marki w kształcie gwiazdy. Na uczczenie 20 lecia pojazdu firma specjalnie stworzyła nowoczesną i estetyczną serię Actros. 

Ciężarówki serii są wyposażone w swiatła bi-ksenonwe i liczne części zamienne mogą być przestosowane do wymogów klienta by podkreślić wyjątkowosc tych nowych modeli. 

Wewnątrz kabiny próg jest oświetlony i postemplowany 20. rocznicą gamy. Oświetlanie wewnątrz składa się z 128 żarówek LED znajdujących się w szklanym szyberdachu. Specjalna edycja zaproponuje także odnowione wyposażenia systemu bezpieczeństwa z nową wersją Active Brake Assist 3 i nowe modele poduszek powietrznych. 

Ten specjalny ciągnik wyprodukowany w ilości 200. egzemplarzy istnieje w wersji 4x2. Ta seria będzie dostępna na rynku od września z kabiną GigaSpace lub BigSpace we wszystkich mocach. 

Inne inowacje przewidziane przez Mercedesa na targi  

Z okazji targów IAA w Hanowerze, Mercedes ogłosił aktualizację swojego wysoko wydajnego silnika OM470 który może osiągnąć 456 koni. Będzie on wyposażony w nowy system wtryskowy o wzmocnionym ciśnieniu Common Rail (X-Pulse). Pod względem bezpieczeństwa niemiecki producent zaproponuje innowacje awaryjnego hamowania pozwalającego na wykrycie pieszych i zapewnienie zmiany kierunku. 

Komentarze

Informacje praktyczne

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...