Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

Volkswagen Truck & Bus: wkrótce IPO?

ECI - 18/05/2018 16:22:43 - autorstwa
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych
MAN Truck & Bus
Scania

Firma Volkswagen potwierdziła swoją decyzję o wprowadzeniu na giełdę swojej dywizji samochodów ciężarowych i autobusów. Jednym z głównych powodów tej zmiany jest poszukiwanie kapitału dla zapewnienia rozwoju tej działalności.

 Volkswagen Truck & Bus: wkrótce IPO?

Logiczna kontynuacja zainicjowanej strategii

Dla wielu analityków finansowych nie jest to zaskakująca wiadomość. W 2015 r. oddział firmy Volkswagen Truck & Bus GmbH powstał w wyniku połączenia różnych marek autobusów i ciężarówek (w tym Scania i MAN). Operacja ta okazała się sukcesem pozwalającym na prawdziwą współpracę pomiędzy tymi markami i połączenie zasobów. Kolejnym krokiem jest zmiana statusu prawnego Volkswagen Truck & Bus GmbH na spółkę akcyjną. Zostało to właśnie zatwierdzone przez Radę Nadzorczą Grupy. Jest to zasadniczy warunek wejścia na giełdę. Według najnowszych opublikowanych wycen, oddział firmy Volkswagen Truck & Bus GmbH szacowany jest na ponad 7 mld euro.

Cel: stać się światowym liderem

Dzięki takiemu podejściu firma Volkswagen nie ukrywa swoich ambicji. Firma ma nadzieję na pozyskanie nowego finansowania od inwestorów zewnętrznych, aby ostatecznie stać się światowym liderem na rynku lekkich pojazdów dostawczych, autobusów i samochodów ciężarowych. Aby to osiągnąć, pieniądze zostaną zainwestowane głównie w badania i rozwój technologiczny, a w szczególności w celu sprostania przyszłym wyzwaniom ekologicznym. W 2017 roku Volkswagen Truck & Bus GmbH sprzedał ponad 205.000 pojazdów, co daje obroty w wysokości prawie 24 mld euro.

 

Komentarze

Informacje praktyczne

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...