Menu główne
Moje konto
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych

Nowy prezes Iveco

30/01/2019 14:02:48
ECI - Aktualizacja: dnia : data - autorstwa
Konstruktor Pojazdów Ciężarowych
Iveco

Pierre Lahutte, prezes Iveco pełniący funkcję od 2014 roku, zrezygnował ze stanowiska. Jego strategiczne, przemyślane wybory doprowadziły markę do pełnego rozkwitu. Ustąpił miejsca Gerrit Marx.

Nowy prezes Iveco

Gerrit Marx, nowy prezes Iveco

Pierre Lahutte, nieoczekiwane odejście

Pierre Lahutte podjął nieoczekiwaną decyzję o opuszczeniu Iveco, chociaż niedawno został prezesem komisji ds pojazdów dostawczych ACEA.
Do grupy CHN dołączył w 1997 roku, pracował w New Holland gdzie kierował marketingiem. W późniejszych latach rozwijał swoją karierę na arenie międzynarodowej. Do Iveco dołączył w 2012 roku. 

Gerrit Marx, nowy prezes Iveco

Gerrit Marx, Niemiec, został niedawno mianowany prezesem oddziału pojazdów do eksploatacji handlowej i pojazdów specjalnych grupy CHN. Inżynier, ukończył ekonomię i z tej dziedziny napisał doktorat. Pełnił już kierownicze stanowiska w Daimler Trucks (kontrola produktów na światową skalrę, projekty fuzji i zakupów) oraz w firmie Volkswagen AG (vice prezes wykonawczy i prezes Zarządu marki Skoda w koncernie Volkswagen w Chinach). Teraz będzie odpowiedzialny za utrzymanie wysokiego poziomu marki Iveco i zmierzenie się z nowymi wyzwaniami.

 

Komentarze